خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / کی روش و رحیمی چقدر بدهی مالیاتی دارند؟

کی روش و رحیمی چقدر بدهی مالیاتی دارند؟

IMG19164646

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور معوقات مالیاتی را ۱۲ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و درباره بدهی‌های مالیاتی کی‌روش، باشگاه‌های فوتبال و معاون اول رییس جمهور سابق نیز سخن گفت.

آکسومی، علی عسکری امروز – یکشنبه – در نشست خبری گفت: امسال بخشی از مالیات‌های معوق را محقق کردیم و از این ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی معوق بخشی قابل وصول و بخشی غیر قابل وصول است.

او گفت: این مالیات ها شامل شرکت های خصوصی، دولتی و سایر پایه های مالیاتی چون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر ارث و غیره می‌شود. اما بخش عمده آن شامل مالیات بر اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و خصوصی است. بخشی هم مربوط به مشاغلی است که بیشتر در گروه “الف” و “ب” هستند که به مشاغل بازرگانی و تولیدی برمی گردد. بخشی از این مشاغل مشخص و قابل پیگیری هستند که سراغ‌شان می رویم و مالیات را محقق می کنیم اما بخشی به افرادی بر می گردد که فوت کرده اند.

عسکری ادامه داد: بخش بزرگی مالیات معوق به افرادی برمی گردد که کارت بازرگانی را اختیار دارند اما آه در بساط ندارند و کارت را در اختیار دیگران قرار داده‌اند و حاضر نیستند بگویند کارت‌شان را به چه کسی داده‌اند.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به بدهی ۱۲۰ میلیارد تومانی ورزشکاران تاکید کرد که کی‌روش هم هنوز مالیات دستمزد چهار ساله خود را پرداخت نکرده است.

او با اشاره به مالیات ورزشکاران گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان بدهی ورزشکاران است و یکی از دغدغه‌های ما دریافت مالیات است که به وزرشکاران داخلی و خارجی مربوط می‌شود. بخشی از ورزشکاران خارجی از کشور خارج شده‌اند که می‌خواهیم آن را پیگیری کنیم اما بخشی از این بدهی‌ها را در واقع باشگاه‌ها تقبل کرده‌اند و در قرار‌داد‌ها با این ورزشکاران گفته‌اند که مالیات‌ها را می‌دهند اما هنوز مالیاتی پرداخت نشده است.
عسکری ادامه داد: ما به این موضوع به صورت جدی ورود و مالیات تمام ورزشکاران را شناسایی کرده‌ایم که شامل مربیان و کادر فنی باشگاه‌ها می‌شود و بالای ۸۵ درصد از بدهی‌های مالیاتی مربوط به باشگاه‌های فوتبال است. ۶۵ درصد از ورزشکاران و باشگاه‌هایی که بدهی مالیاتی دارند نیز شامل دو باشگاه پرسپولیس و استقلال می‌شود.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین درباره‌ بدهی مالیاتی کی‌روش هم گفت: کی‌روش باید برای دستمزد خود مالیات پرداخت کند و امیدواریم قبل از پرداخت مالیات او، فدراسیون با کی‌روش خداحافظی نکند. فدراسیون اگر تعهد کرده، باید قبل از پرداخت مالیات با او خداحافظی نکند. البته این مربی هنوز هست و در حال انجام فعالیت است اما قرارداد چهار ساله او به سر آمده و سالی ۱۰ میلیارد تومان درآمد اوست.

عسکری همچنین در پاسخ به سوالی درباره‌ بدهی مالیاتی رحیمی، معاون اول رییس جمهور سابق گفت: رحیمی مالیاتی به غیر از مالیات بر حقوق نداشته که این مبلغ دریافت شده و بدهی دیگری به نظام مالیاتی ندارد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme