خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / مدیر کل امور مالیاتی یزد : حذف نظام مبتنی بر ممیز سالاری با اجرای طرح جامع مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی یزد : حذف نظام مبتنی بر ممیز سالاری با اجرای طرح جامع مالیاتی

آکسومی به نقل از پرتال سازمان امور مالیاتی، آیت الله ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، در دیدار با مدیر کل جدید امور مالیاتی یزد با اشاره به فرمان حضرت علی (ع) به مالک اشتر درخصوص خراج، گفت: برای اخذ مالیات و رضایتمندی مردم و بازاریان باید به آنان اعتماد شود و مالیات دریافتی عادلانه و براساس درآمد مردم باشد.

آیت الله ناصری یزدی یکی از مولفه های مهم در اخذ مالیات را توجه به نوسانات بازار اعم از رونق و رکود آن دانست و گفت: هنگامی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است باید در دریافت مالیات به این مهم توجه شود که مردم دچار فشار مضاعف نشوند.

در ادامه این دیدار، اسدی، مدیر کل امور مالیاتی یزد، با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب و نامگذاری امسال به نام “اقتصادمقامتی ، اقدام و عمل” گفت: درآمدهای مالیاتی مهم ترین رکن در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تامین هزینه های کشور است.

مدیر کل امور مالیاتی یزد، با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی در شرایط گذار از وضعیت سنتی به وضعیت نوین است، اظهار داشت: وصول عادلانه مالیات نیازمند گذر از ساختار سنتی به ساختار مدرن است و نظام سنتی دیگر کارایی نخواهد داشت.

اسدی ادامه داد: با اجرای طرح جامع مالیاتی نظام مبتنی بر ممیز سالاری حذف خواهد شد و با مستند شدن امور و کاهش فراریان مالیاتی، به عدالت مالیاتی دست خواهیم یافت.

وی افزود: درآمدهای مالیاتی باید بدون فشار بر مردم و از طریق شناسایی منابع جدید و کاهش فراریان مالیاتی افزایش یابد و امیدواریم این مهم با اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی محقق شود.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme