خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / افزایش ۵۰ درصدی مالیات نفس آخر را از مردم همدان را می گیرد…

افزایش ۵۰ درصدی مالیات نفس آخر را از مردم همدان را می گیرد…

 

همدان- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با افزایش ۵۰ درصدی مالیات نفس آخر از مردم استان همدان گرفته می شود، گفت: مسئولان موظف به دفاع از حقوق مردم هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر خجسته شامگاه پنج شنبه در اجلاس ماهانه اصناف همدان با بیان اینکه مجموعه اصناف مربوط به امروز و دیروز نیست و از گذشته های دور وجود داشته است، اظهار داشت: همیشه اصناف از متدینان بوده اند.

وی با بیان اینکه موضوع مالیات ظلم بزرگی در حق اصناف و مردم است چراکه ناچار به وصول هستید، عنوان کرد: نباید کشور به نفت متکی باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ایران همیشه در صحنه بوده اند و تحریم ها بی اثر بوده است اما اکنون توطئه کرده اند که نفت ۱۱۰ دلاری به قیمت ۵۰ دلار به فروش برسد، بیان کرد: این توطئه های سران خائن عربستان است.

خجسته با بیان اینکه نفت باید برای زیر ساخت های کشور و تولید هزینه شود، ادامه داد: هزینه های کشور باید از مالیات تامین شود و اما به صورت منطقی و به نحوی که فشاری بر مردم وارد نشود و مالیات ۵۰ درصد افزایش نداشته باشد.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان رتبه نخست، سیستان بلوچستان رتبه دوم و همدان رتبه سوم را در مالیات کشور دارد، بیان کرد: درخصوص مالیات در سالجاری نیز به استان همدان ظلم شد چراکه مالیات امسال نیز برای مردم سنگین بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مالیات استان همدان در سالجاری ۳۲۳ میلیارد تومان به خزانه می رود اما ۷۰ درصد آن به استان همدان باز می گردد، افزود: استان همدان از استان های قوی کشور نیست و باید از استان های دیگر به استان همدان پول بیاید.

در استان همدان به تولید توجه نشده اما امسال برای احیای تولید برنامه ریزی خوبی انجام شده است

امیر خجسته با بیان اینکه حق استان همدان باید گرفته شود و مالیات ها متناسب با درآمد استان باشد، اظهار داشت: در استان همدان به تولید توجه نشده اما امسال برای احیای تولید برنامه ریزی خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه کارخانه ها و اصناف باید به طورمنطقی مالیات پرداخت کنند، ابراز داشت: بودجه ملی و بودجه ملی- استانی استان همدان ۳۲ درصد افزایش اما مالیات ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالیات باید منطقی و قانونی گرفته شود اما اگر به مردم فشار وارد شود مردم کم می آورند و کارخانه ها رو به تعطیلی می روند، اضافه کرد: در استان همدان صنعت خاصی وجود ندارد و ۶۰۰ کارخانه نیز تعطیل بودند.

خجسته با بیان اینکه با افزایش ۵۰ درصدی مالیات نفس آخر از مردم استان همدان گرفته می شود، ادامه داد: همه مسئولان موظف به دفاع از حقوق مردم هستند و اگر در مجلس و دیگر نهاد ها خوب عمل شود فساد ۱۲ هزار میلیاردی و سه هزار میلیاردی به وجود نخواهد آمد.

وی با بیان اینکه اگر دستگاه های اقتصادی، دولت و مجلس خوب عمل می کردند فساد اقتصادی ۱۲ هزار میلیاردی به وجود نمی آمد، بیان کرد: مسئله ارزش افزوده نیز پیگیری می شود اما تا زمانی که حرکتی صورت نگیرد وضعیت به این گونه است و اگر حرکت نکنیم ممکن است سال آینده پنج درصد هم به مالیات افزوده شود که باعث خرد شدن اصناف می شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید فشار از دوش مردم برداشته شود، ادامه داد: کل بودجه کشور ۸۳۸ هزار میلیارد است که ۲۶۰ هزار میلیارد بودجه دولت اختصاصی است.

امیر خجسته با بیان اینکه ۲۹ درصد بودجه ملی و عمومی دولت و ۷۱ درصد شرکت ها است، بیان کرد: ۲۳۱ میلیارد تومان بودجه عمرانی سال آینده همدان است.

تنها راه نجات استان همدان جذب سرمایه گذار است

وی با بیان اینکه برخی از قسمت های بودجه نقص دارد که در این راستا قرار شد با همراهی مسئولان از استان همدان دفاع کنیم، ادامه داد: تنها راه نجات استان همدان جذب سرمایه گذار است و استان برای جذب سرمایه گذار حرکت خوبی انجام داده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان همدان امسال توانست پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذار جذب کند، ادامه داد: استان همدان به سمتی پیش می رود که از برخی استان ها مانند خوزستان سرمایه گذار به همدان می آید.

امیر خجسته با بیان اینکه باید به سرمایه گذار احترام گذاشته و سرمایه گذار تکریم شود، افزود:دولت نمی تواند شغل ایجاد کند پس باید با استفاده از بخش خصوصی شغل ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه استان همدان حدود دو هزار جاذبه توریستی دارد و این جاذبه های توریستی باید ایجاد شغل کند، عنوان کرد: روز گذشته پرواز دبی از همدان قطعی شد و سرمایه گذار و توریست می تواند به همدان بیاید.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های گذشته مدیران درگیر مسائل حاشیه ای بودند و این مسئله باعث عقب ماندگی استان شد و امروز چیزی نداریم به نسل آینده تحویل دهیم، افزود: استان همدان به وحدت نیاز دارد و چالش نیاز ندارد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme