خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / برگزاری جشن انقلاب با حضور رئیس کل و کارکنان سازمان امور مالیاتی /تقوی نژاد :کارکنان سازمان جز پرتلاش ترین کارکنان نظام اداری کشور

برگزاری جشن انقلاب با حضور رئیس کل و کارکنان سازمان امور مالیاتی /تقوی نژاد :کارکنان سازمان جز پرتلاش ترین کارکنان نظام اداری کشور

جشن انقلاب با حضور رئیس کل، مدیران و کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور در محل ستاد این سازمان برگزار شد.

آکسومی ، «جشن انقلاب» به مناسب فرا رسیدن دهه فجر و سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه در سالن شهید مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور رئیس کل، مدیران و کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد و سید کامل تقوی نژاد، رئیس کل سازمان در بخشی از این مراسم به ایراد سخنرانی پیرامون ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب و و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی در چهار دهه پس از انقلاب پرداخت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگر انقلاب های بزرگ جهان، خاطرنشان کرد: نام انقلاب اسلامی در صدر مهمترین وقایع و تحولات تاریخ معاصر جهان است و برجستگی هایی دارد که این انقلاب را از دیگر خیزش ها و نهضت های اجتماعی و سیاسی تفکیک می کند.

وی با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی به زعم بسیاری از تاریخ پژوهان و سیاستمداران برجسته جهان، یک حرکت تاریخ ساز در جهان بود که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت، عنوان داشت: انقلاب ایران، یک انقلاب مذهبی و نوعی اعتراض به پیامدهای انقلاب صنعتی و رنسانس در اروپا و استثمار توسط کشورهایی بود که روحیه امپریالیستی داشتند.

تقوی نژاد با بیان اینکه عامل دین و مذهب تا حدودی در شکل گیری انقلاب های بزرگ جهان موثر بود، گفت: تفاوت این انقلاب ها با انقلاب اسلامی ایران آن بود که در انقلاب های مذکور، روحیه و منش سرمایه داری خود را با گرایش و برداشت دینی منطبق می کرد و درحقیقت دین یک جنبه مادی و دنیوی از خود بروز می داد که طبیعتا نمی توانست در مقابل سلطه قد علم کند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در ادامه به پیوند رهبر این انقلاب با بعد دینی انقلاب اشاره کرد و گفت: امام از روز نخست انقلاب، با هدف عدالت خواهی و آزادی خواهی که در نهاد و ضمیر بشر است، وارد میدان شد و این تفکر را با عرفان ممزوج کرد و تا روز آخر، بدون واهمه و ترس و با قاطعیت و شجاعت در مقابل استکبار جهانی ایستاد.

تقوی نژاد اظهار داشت روحیه ساده زیستی و عارفانه امام بسیار خاص و منحصر به فرد بود، به طوریکه احساس ایشان در زمانی که در زندان بود با زمانی که به عنوان رهبر انقلاب پا به ایران گذاشت، هیچ تفاوتی نداشت.

وی اضافه کرد: امام زمانی که با قاطعیت فرمود اگر استکبار در مقابل بایستد با تمام قوا در مقابل همه آنها خواهیم ایستاد، در حقیقت این ایستادگی و شجاعت را به همه ارکان نظام سرایت داد و این یکی از مهمترین پیام های امام به جامعه بود که هیچگاه فراموش نمی شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مفاهیم و اصول و آرمان های انقلاب اسلامی ایران، همه اصالت داشتند و مانند دیگر انقلاب های جهان عاریتی نبودند، تاکید کرد: همین امر باعث شد تا جهشی در این کشور بوجود بیاید که اکنون شاهدیم هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل مردم ایران بایستد؛ چرا که در مکتب امام، شهادت یک هدف و آرمان بزرگ محسوب می شد.

وی در ادامه، تنها راه پیشرفت و تعالی نظام اسلامی را تاسی از رهنمودها و تحقق بخشیدن به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بین امام خمینی (ره) و مردم یک پیوند عمیق برقرار بود و مردم همواره به رهبرشان عشق می ورزیدند و در طول ۸ سالی که تمام دنیا با ایران می جنگیدند، شاهد ایثارگری ها و فداکاری های بسیار فرزندان این سرزمین بودیم که به فرمان رهبرشان لبیک می گفتند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با ذکر این مطلب که برقراری عدالت در جامعه، از مهمترین آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب بود، گفت: عدالت نقطه اتکا و محور تمامی سیاستگذاری ها و تصمیم گیری های کشور است و به تبع آن، در سازمان امور مالیاتی کشور نیز، تصمیمات درون سازمانی با هدف و رویکرد اجرای عدالت اخذ می شوند و بدون توجه به جنسیت، جناح بندی ها و گرایش های سیاسی و تنها با تکیه بر قواعد شایسته سالاری و تخصص و تعهدگرایی، مسیر رشد و تعالی سازمان طی می شود.

وی با بیان اینکه مالیات یک درآمد پاک و سالم است و براساس اسناد بالادستی کشور، درآمدهای مالیاتی باید جایگزین درآمدهای نفتی شود، خاطرنشان کرد: مهمترین آرمان ما، تحقق اهداف نظام مالیاتی است و در این مسیر، توجه به موضوع شفافیت و سلامت نظام اداری باید درکانون توجه و سرلوحه اقدامات سازمانی قرار گیرد.

تقوی نژاد، با تاکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، گفت: وظیفه ما این است که ذهنیت مردم را نسبت به دستگاه مالیاتی عوض کنیم و مردم به این دستگاه به عنوان یک سازمان پاسخگو و مردمی نگاه کنند.

وی مردم سالاری و دموکراسی را از اصول بنیادین کشورهای توسعه یافته متکی به مالیات عنوان کرد و گفت: مردم حق دارند سوال کنند که پولی که می دهند صرف چه چیزی می شود چرا که مالیات را مردم پرداخت می کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور قاطبه همکاران سازمان را کارکنانی شرافتمند و سالم توصیف کرد و گفت: کارکنان این سازمان جزو پرتلاش ترین کارکنان نظام اداری کشور هستند که با روحیه جهادی به کشور خدمت می کنند.

وی با بیان اینکه بین سازمان امور مالیاتی کشور و مردم آشتی وجود دارد، گفت: باید همگی تلاش کنیم تا این آشتی و تعامل عمیق تر شود و مردم باید بدانند که ضوابط و مقررات بر این جامعه حاکم است و آنها نقش نخست و اساسی را در اداره اقتصادی کشور ایفا می کنند./پرتال سازمان امور مالیاتی

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme