خانه / اسلایدر / دستگیری باند جعل اسناد و فرار مالیاتی در شهرری +فیلم

دستگیری باند جعل اسناد و فرار مالیاتی در شهرری +فیلم

آکسومی ، دادستان عمومی و انقلاب شهرری از دستگیری ۲ باند جعل اسناد ثبت احوال و باند فرار مالیاتی خبر داد و گفت : در پرونده امور مالیاتی ۱۵ نفر دستگیر شدند که شامل تعدادی از کارکنان اداره مالیات جنوب استان تهران و تعدادی افراد دیگر که غیر کارمند هستند می شود.

ذوالفقار حسینی در توضیح نحوه فعالیت این باند افزود : شخصی با ایجاد حدود ۱۰۰ شرکت صوری یا کاغذی با اسامی جعلی با استفاده از ورود به سیستمهای مالیاتی به این صورت که با جعل فاکتور بدهی مالیاتی شرکتهای بدهکار مالیات را به شرکتهای صوری یا کاغذی که عملا وجود خارجی ندارند و برای اداره مالیات به دلیل قرار گرفتن در لیست سیاه امکان پیگیری ندارد منتقل میکردند.

وی بابیان اینکه اعضای این باند با استفاده از این شگرد توانسته اند مبالغی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای شرکتهای بدهکار مالیات امکان فرار مالیاتی فراهم کنند گفت : طبق قانون جدید افرادی که مالیات خود را به هر دلیلی پرداخت نکند و با انجام اقداماتی سعی در پنهان کردن بدهی مالیاتی خود دارند مجرم خواهند بود.

حسینی در خصوص دستگیری اعضای باند جعل اسناد ثبت احوال نیز افزود : در این ارتباط هم ۵ نفر که اقدام به جعل شناسنامه بویژه برای افرادی که تابعیت ایرانی نداشتند ویا به هردلیلی نیاز به شناسنامه جعلی داشتند با جعل هویت و استفاده از اطلاعات افرادی که در اداره ثبت احوال کارمند بودند شناسنامه و اوراق هویت جعلی صادر می کردند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرری در پایان گفت : افراد دستگیر شده در این دو پرونده برای تکمیل تحقیقات به مراجع ذیصلاح تحویل داده شدند/خبرگزاری صدا وسیما

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme