خانه / اسلایدر / سقف معافیت مالیاتی کارگران ۲ میلیون تومان شد/ مالیات ۱۰ درصدی تا پنج برابر سقف معافیت

سقف معافیت مالیاتی کارگران ۲ میلیون تومان شد/ مالیات ۱۰ درصدی تا پنج برابر سقف معافیت

آکسومی ، روز گذشته مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای مبنی بر تعیین‌تکلیف سقف معافیت مالیاتی کارگران و کارمندان داشت که براساس آن، تبعیضی میان این دو قشر حقوق‌بگیر در کشور به وجود می‌آورد.

براساس این گزارش، مطالب متعددی در هشدار نیوزبه نقل از فارس درباره فاصله ۵۰۰ هزار تومانی معافیت مالیاتی و عدم توجه به قشر کارگر منتشر شد و پس از آن، به دلیل ابهامی که این مصوبه داشت، مجدد امروز در کمیسیون تلفیق و در ادامه صحن علنی مجلس به رأی گذاشته شد و تا سقف معافیت مالیاتی برای دو قشر کارمند و کارگر ۲ میلیون تومان تعیین شد.

در این باره، محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که امروز سقف معافیت مالیاتی پس از بررسی مجدد در مجلس به صورت یکسان برای کل حقوق‌بگیران کشور ۲ میلیون تومان تعیین شد، تصریح کرد: پیش از این ابهامی درباره تفاوت سقف معافیت مالیاتی کارمندان با کارگران وجود داشت که کمیسیون تلفیق آن را بررسی و مجدداً آن را در صحن علنی مجلس به رأی گذاشت.

وی افزود: تا پنج برابر سقف معافیت مالیاتی یعنی ۱۰ میلیون تومان تا ۱۰ درصد مالیات کسر خواهد شد و مازاد آن مشمول مالیات ۲۰ درصدی خواهد بود.

به گزارش فارس، در صورت تأیید شورای نگهبان، سقف ۲ میلیون تومانی معافیت مالیاتی در بودجه سال ۹۶ کل کشور به قانون تبدیل خواهد شد و از ابتدای سال آینده تمام دستگاه‌ها، بنگاه‌ها و کارفرمایان ملزم به رعایت آن خواهند بود.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme