خانه / اسلایدر / رئیس سازمان امورمالیاتی: کسانی که ثابت کنند در سال درآمدی نداشته‌اند از مالیات معاف هستند

رئیس سازمان امورمالیاتی: کسانی که ثابت کنند در سال درآمدی نداشته‌اند از مالیات معاف هستند

آکسومی ، سیدکامل تقوی نژاد، با اشاره به مالیات اصناف گفت:اصل این است که مالیات وصول نمی شود؛مگر به موجب قانون و قانون نیز می گوید که هرکه درکشور فعالیتی انجام می دهد، باید اظهارنامه بدهد.
وی با بیان اینکه اظهارنامه نیز به استناد اسناد،مدارک و دفاتر است،افزود: اگر کسی به استناد دفاتر خود ثابت کند که دریک سال درآمدی نداشته یا زیان داشته است،قطعا از او مالیات گرفته نخواهد شد.

تقوی نژاد  در ادامه تصریح کرد:حتی اگر این کسبه زیان خود را برای ما ثابت کنند،سال آینده اگر درآمد داشته باشند؛زیان وی نیز به او برگشته و مستهلک می شود.

رئیس سازمان امورمالیاتی با تاکید براینکه با توجه به مبنای قانون،رکود و رونق در میزان درآمد افراد تفاوتی ندارد،خاطرنشان کرد:همانطور که نمی شود در دوران رونق چندبرابر مالیات گرفت و باید طبق قانون نسبت به اخذ مالیات اقدام کرد،در دوران رکود که درآمدی ایجاد نمی شود؛مالیاتی هم ندارد بنابراین مسئله از این جهت حل شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه برای دریافت مالیات از کسبه جز معمولا با آن ها توافق می شود،گفت:درآمد مشمول مالیات کسانی که موضوع بند (ج )ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم هستند؛درآمد را با توجه به سابقه گذشته با آن ها به توافق می رسیم،به طوری که به عنوان مثال برای مالیات سال ۹۴ توافق کردیم که مودیان هرچه در سال ۹۳ پرداخت کردند،پرداخت کنند و با آن ها وارد مناقشه نشده  بلکه کنار می آییم.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme