خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / ۸۵ هزار میلیارد تومان از درآمدهای کشور توسط مالیات وصول می‌شود …

۸۵ هزار میلیارد تومان از درآمدهای کشور توسط مالیات وصول می‌شود …

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: ۸۵ هزار میلیارد تومان درآمدهای کشور از طریق مالیات وصول می‌شود.

آکسومی ،محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان، گفت: دولت نگاه ویژه‌ای در حوزه مسائل کاهش وابستگی بودجه به نفت دارد و در همین راستا نیز بودجه سال آینده با یک سوم کاهش وابستگی به نفت بسته شده است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی از توجه جدی به درآمدهای مالیاتی برای بودجه سال آینده کشور خبر داد و گفت: دولت در زمینه کاهش وابستگی به نفت و صرفه‌جویی در هزینه‌کردهای خود برای جبران کسری بودجه سال آینده اهتمام ویژه‌ای دارد.

محسنی ثانی با بیان اینکه کاهش شدید قیمت نفت در دوره اخیر سبب شده تا دولت به سمت کاهش نیازهای کشور از درآمدهای نفتی برود، افزود: براساس پیش‌بینی‌ها سهم ما از فروش نفت با قیمت ۷۲ دلار مبلغی بالغ بر ۷۱ هزار میلیارد تومان بود که با توجه به این کاهش قیمت‌ها دولت به سمت جبران آن از مسیرهای دیگر مانند افزایش سطح درآمدهای غیر نفتی رفته است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده به درآمدهای مالیاتی توجه جدی شده است، یادآور شد: بیش از ۸۵ هزار میلیارد تومان از سهم درآمدهای کشور از طریق درآمدهای مالیاتی وصول می‌شود که وصول و تحقق آن در گرو افزایش مالیات‌ها نیست.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پایان با اشاره به اینکه مجلس در حال بررسی ۱۰ راهکار برای جلوگیری از کسری بودجه و افزایش درآمدهای غیر نفتی است، تصریح کرد: امیدواریم کمیسیون تلفیق در این ارتباط بهترین راهکارها را ارائه کند تا در زمان لزوم بتوان از آنها استفاده کرد

 

انتهای پیام

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme