خانه / اسلایدر / هیئت دولت لایحه معافیت دهیاری ها از قانون مالیات های مستقیم را تصویب کرد.

هیئت دولت لایحه معافیت دهیاری ها از قانون مالیات های مستقیم را تصویب کرد.

هیئت دولت لایحه معافیت دهیاری ها از قانون مالیات های مستقیم را تصویب کرد.

آکسومی ،هیئت وزیران با توجه به تشابه وظایف دهیاری‏ ها با وظایف شهرداری و مربوط به امور روستاها و معافیت شهرداری‏ ها از پرداخت مالیات، لایحه معافیت دهیاری ها از قانون مالیات های مستقیم را با هدف حمایت از دهیاری ها به تصویب رساند.

این لایحه با عنایت به اینکه دهیاری‏ ها به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی با شخصیت حقوقی مستقل تشکیل شده ‏اند و عموما براساس کمک ‏های دولت و درآمدهای محدود ملی اداره شده و کلیه عوارض و درآمدهای دهیاری براساس اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‏ ها، منحصرا به مصرف همان روستا می ‏رسد، تصویب شد.

سود و کارمزد پرداختی به صندوق نوآوری و شکوفایی جزء هزینه‌ های قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شوند.

دولت با هدف کاهش هزینه‌های تولید شرکت‌ ها و مؤسسات دانش‌بنیان، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ساماندهی نظام تامین مالی فعالیت‌ های این شرکت ها، مصوب کرد سود و کارمزد پرداختی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به صندوق ‏های نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی جزء هزینه‏ های قابل قبول مالیاتی، محسوب شوند.

میزان کارمزد فروش کالاهای قاچاق مکشوفه، ۱۰ درصد تعیین شد

هیئت دولت برای رفع ابهام از قوانین و مقررات ناظر به کارمزد فروش کالاهای قاچاق مکشوفه، با الحاق یک ماده به آئین نامه اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موافقت کرد.

بر این اساس، میزان کارمزد فروش کالاهای قاچاق مکشوفه برای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، ۱۰درصد حاصل فروش تعیین شد.

 عضویت وزارت جهاد کشاورزی در کمیسیون تعیین ارزش افزوده

هیئت وزیران با هدف نظارت بر مبادلات کالاهای بخش کشاورزی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با اضافه شدن وزارت جهاد کشاورزی به ترکیب اعضای کمیسیون تعیین ارزش افزوده موافقت کرد.

این کمیسیون وظیفه تعیین ارزش افزوده مواد اولیه و قطعات خارجی وارد شده به مناطق که جهت پردازش، تبدیل، تکمیل یا تعمیر به داخل کشور وارد می‌شوند را بر عهده دارد.

تصویب موافقت نامه همکاری های اقتصادی بین ایران و اسلوونی

موافقت نامه همکاری های اقتصادی بین ایران و دولت جمهوری اسلوونی از دیگر مصوبات این جلسه هیئت وزیران بود.

عضویت ایران در مجمع همکاری های تأئید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا – اقیانوسیه

هیئت وزیران با عضویت دولت ایران در مجمع همکاری های تایید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا – اقیانوسیه موافقت کرد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme