خانه / اسلایدر / مجلس به دنبال اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده طلا است

مجلس به دنبال اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده طلا است

 آکسومی ، “سیدناصر موسوی لارگانی” با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید گفت: این یک ضروت است که به تولید و کار و کارگر اهمیت بدهیم و باید به تولیدکنندگان صنعت طلا و جواهر نیز اهتمام داشته و مشکلات صنفی آنان را رفع نمائیم.

وی با انتقاد از قانون مالیات برارزش افزوده تصریح کرد: این قانون دارای مشکلات متعددی است و ما در کمیسیون اقتصادی مجلس جلسات زیادی با دولت و سازمان امورمالیاتی داشته ایم و خواستار اصلاح این قانون شده ایم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان، طلا را سرمایه ای برای خانواده های ایرانی معرفی کرد و افزود: با اجرای قانون مالیات برارزش افزوده هر خریدار مصنوعات طلا پس از چند بار خرید و فروش و کسر مالیات، ارزش طلای خود به صفر خواهد رسید.

برپایه گزارش سایت طلا نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که در همایش “هنر صنعت طلا و جواهر ایران” سخنرانی می کرد خاطرنشان کرد: دولت برای حل موضوع مالیات برارزش افزوده طلا، پیشنهاد مالیات برارزش افزوده ۳ درصدی از کل قیمت طلا را مطرح کرده است که این پیشنهاد هم مورد نظر ما نیست و درخواست ما دریافت این مالیات فقط از اجرت محصولات طلا می باشد.

موسوی در خاتمه ضمن توجه به حق مصرف کنندگان تأکید کرد: اگر به دنبال استقلال و رشد تولید در کشور هستیم باید مشکلات مردم را شناسایی و در جهت رفع آنان اقدام کنیم تا به اقتصادی شکوفا دست یابیم.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme