خانه / اسلایدر / پیش‌بینی مقدار مالیات‌ستانی دولت محقق نشد

پیش‌بینی مقدار مالیات‌ستانی دولت محقق نشد

آکسومی ،دولت در ۱۰ ماهه نخست امسال ۸۷۰,۴ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی پیش‌بینی کرده بود که از این رقم ۷۴۶.۹ هزار میلیارد ریال محقق شد.

بررسی گزارش ۱۰ ماهه بانک مرکزی از وضعیت درآمدهای مالیاتی دولت (به استثنای درآمدهای اختصاصی) نشان می دهد که از ۳۳۵,۷ هزار میلیارد ریال درآمد مالیات اشخاص حقوقی پیش بینی شده در سال جاری، طی ۱۰ ماه نخست امسال ۲۴۵.۴ هزار میلیارد ریال محقق شده و در این بخش طی امسال ۲۳.۳ درصد رشد پیش بینی شده است.

همچنین ۱۴۰,۷ هزار میلیارد ریال مالیات بر درآمد در سال جاری با ۲۶.۲ درصد رشد پیش بینی شده که تا دی ماه به میزان ۱۱۸.۵ هزار میلیارد ریال محقق شده است. مالیات ستانی از حقوق کارکنان بخش عمومی در ۱۰ ماه اول امسال ۴۲.۱ هزار میلیارد ریال بوده و در این بخش کارکنان بخش خصوصی ۳۷.۵ هزار میلیارد ریال مالیات پرداخته اند.

مالیات مشاغل در ۱۰ ماه اول امسال به میزان ۳۲,۵ هزار میلیارد ریال بوده که از میزان مصوب ۳۵.۶ هزار میلیارد ریال تا دی ماه امسال، عقب است. همچنین طی ۱۰ ماه نخست سال از بخش مالیات مستغلات ۶.۳ هزار میلیارد ریال مالیات ستانی شده است.

بر پایه این گزارش، جمع مالیات های مستقیم اخذ شده تا دی ماه امسال رقم ۳۸۵ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مصوب ۴۲۰,۴ هزار میلیارد ریال ۱۰ ماهه، عقب افتادگی دارد. به صورت کلی برای سال جاری در این بخش ۵۰۱.۵ هزار میلیارد ریال مالیات ستانی پیش بینی شده است.

میزان مالیات بر واردات اخذ شده تا دی ماه سال جاری رقم ۹۰,۲ هزار میلیارد ریال بوده در عین حال، رقم پیش بینی شده و مصوب در دوره مورد بررسی ۱۴۱.۹ هزار میلیارد ریال بود. تا دی ماه سال جاری به میزان ۲۷۱.۷ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات اخذ شده و میزان مصوب شده در این دوره زمانی ۳۰۸.۱ هزار میلیارد ریال است.

جمع کل عملکرد مالیات های غیرمستقیم در ۱۰ ماهه نخست سال جاری رقم ۳۶۱,۸ هزار میلیارد ریال و رقم مصوب در این دوره ۴۵۰ هزار میلیارد ریال است. جمع کل مالیات ستانی دولت در ۱۰ ماه اول سال جاری ۷۴۶.۹ هزار میلیارد ریال بوده که به نسبت ۸۷۰.۴ هزار میلیارد ریال پیش بینی شده، کسری درآمد مالیاتی وجود دارد.اقتصاد آنلاین

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme