خانه / اسلایدر / ابلاغ ضریب حقوق شاغلین، کارمندان و کارکنان دولت در سال ۹۶ + دانلود

ابلاغ ضریب حقوق شاغلین، کارمندان و کارکنان دولت در سال ۹۶ + دانلود

آکسومی، تصویبنامه هیات وزیران درخصوص تعیین ضریب حقوق اعضای هیئت علمی، قضات و شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت برای سال ۱۳۹۶

این مقرره در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ هیئت وزیران تصویب و با شماره ۵۷۰۰مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

هیئت وزیران در جلسه ۲۰ /۱ /۱۳۹۶ به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری – مصوب ۱۳۸۶- و بندهای (الف) و (ب) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور ضرایب افزایش حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۶ را به شرح زیر تصویب کرد.

۱- ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب ۱۳۷۰- (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست­های سیاسی وزارت امور خارجه) برای سال ۱۳۹۶ به میزان ده درصد نسبت به سال ۱۳۹۵  افزایش می یابد. ضریب حقوق مذکور برای سال ۱۳۹۶، یکهزار و ششصد و نود و پنج (۶۹۵ر۱) ریال تعیین شد که این میزان در سال ۱۳۹۵ یکهزار و پانصد و چهل و یک (۵۴۱ر۱) تعیین شده بود.

کلیه کارکنانی که پس از اعمال ضریب مذکور، حقوق و مزایای آنها کمتر از ده میلیون وسیصد و پنجاه هزار (۰۰۰ر۳۵۰ر۱۰) ریال شود  حقوق آنها به رقم مذکور افزایش می یابد.

۲- ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش­عالی و قضات برای سال ۱۳۹۶ به میزان ده درصد نسبت به سال ۱۳۹۵ افزایش می یابد. ضریب حقوق مذکور برای سال ۱۳۹۶ ، بیست و چهار هزار و یکصد و چهل و چهار (۱۴۴ر۲۴) ریال تعیین شد که این میزان در سال۱۳۹۵ بیست و یک هزار و نهصد و چهل و نه (۹۴۹ر۲۱)ریال تعیین شده بود.

۳- افزایش حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و شرکت­های دولتی از جمله شرکت­ها و دستگاه­هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان­های گسترش ونوسازی صنایع ایران، توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، صنایع کوچک و شهرک­ های صنعتی ایران، توسعه­ ای ذی­ربط پتروشیمی در وزارت نفت و شرکت شهرک­ های کشاورزی و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سال ۱۳۹۶ به میزان ده درصد (۱۰%) تعیین شد.

۴ – حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۶ به میزان شش میلیون و ششصد هزار (۰۰۰ر۶۰۰ر۶) ریال تعیین می­شود که با احتساب فوق­العاده ­های موضوع ماده (۶) قانون یادشده (فوق­ العاده جذب و فوق­ العاده ویژه طرح مسیر ارتقای شغلی) این میزان نباید کمتر از ده میلیون و سیصد و پنجاه هزار (۰۰۰ر۳۵۰ر۱۰) ریال شود.

دانلود تصویب نامه

 

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme