خانه / اسلایدر / مالیات حقه‌الزحمه پژوهشی ۵ درصد کاهش می‌یابد

مالیات حقه‌الزحمه پژوهشی ۵ درصد کاهش می‌یابد

آکسومی ، معاون حقوقی و پارلمانی وزیرعلوم از ارائه لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش مالیات حقه‌الزحمه پژوهشی از ۱۰ به ۵ درصد خبر داد.
دکتر روشن در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه بناب با انتقاد از اخذ چندین مرحله‌ای مالیات از پژوهشگران، آن را گرفتاری بزرگ برای آنان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه طبق لایحه‌ای که اخیراً به مجلس تقدیم شده مالیات حق‌الزحمه پژوهشی از ۱۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس و با تصویب این لایحه گوشه‌ای از مشکلات پژوهشگران کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به مهم بودن شتاب حرکتی در دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه بناب با رشد ۲۶۰ درصدی اعتبارات در سه سال گذشته عملکرد خوبی داشته، به طوری که اعتبارات این دانشگاه از ۶۰ میلیارد ریال به ۱۹۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیرعلوم همچنین با اشاره به کمک‌های دولت به دانشگاه‌ها دربرنامه توسعه ششم گفت: طبق این برنامه افرادی که برای توسعه دانشگاه‌ها کمک مالی می‌کنند، میزان مساعدت مالی آنها به عنوان هزینه قطعی مالیات محسوب می‌شود.

وی افزود: خیرین آموزش عالی با این اقدام علاوه بر کمک به تجهیز مراکز علمی، توسعه فضای آموزشی، کتابخانه و خوابگاه از پرداخت مالیات معاف می ‌شوند.

دکتر روشن با اشاره به اقدام دیگر دولت در کمک به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه ایجاد خوابگاه‌های متاهلان جزو تعهدات دولت محسوب شده است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیرعلوم با ارزیابی رشد علمی کشور در سال‌های اخیر و با بیان این که تعداد دانشمندان برتر ایران از ۱۷۳ به ۲۰۸ دانشمند رسیده است، خاطرنشان کرد: ایران در کسب شتاب علمی دنیا برای تولید مقالات علمی در سال ۲۰۱۳ صاحب رتبه ۲۵ دنیا بود که در سایه تلاش دانشمندان کشورمان اکنون در رتبه نخست دنیا قرار دارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در پایان این مراسم از خدمات دکترمجتبی عباسیان رئیس سابق دانشگاه بناب تقدیر و دکترکریم عباسیان به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme