خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / ارتقای معیشت همکاران، مهمترین دغدغه سازمان

ارتقای معیشت همکاران، مهمترین دغدغه سازمان

آکسومی ، سال ۹۵ با همه فراز و نشیبهایش به پایان رسید و نظام مالیاتی در سال جدید میکوشد تا کماکان بازیگر اصلی میدان اقتصاد باشد. اما فارغ از بحث سیاستهای مالیاتی و برنامههای عملیاتی سازمان، بی تردید سال گذشته شاهد اجرای برنامه ها و اقدامات کم سابقه ای در حوزه بهبود وضعیت معیشت همکاران و ارتقای پرداختهای مالی و امور رفاهی همکاران بودیم که البته شرح کامل این موضوعات در این مقال نمی گنجد.

رئیس کل محترم سازمان از همان بدو ورود به سازمان، ارتقای وضعیت معیشتی همکاران را مهمترین مطالبه خود از رئیس جمهوری عنوان کرده و بر این باور است وضعیت معیشت همکاران نباید از شرکت نفت که از نظر ماموریت و مسئولیت مشابه این سازمان عمل میکند، کمتر باشد. ماحصل چنین رویکردی آن بوده که در حال حاضر و در طی یک سال گذشته، شاهد افزایش پرداختهای مالی به ویژه در زمینه افزایش سرانه پاداش و اضافه کار بوده ایم و در حال حاضر و با پیگیریهای قاطعانه ایشان، این سیاست از هیات دولت و دیگر مبادی ذیربط به شکل موثری دنبال میشود به طوریکه ایشان طی نامه ای به ریاست محترم جمهوری، خواستار برقراری فوق العاده ۵۰درصد خاص کارکنان این دستگاه شده و همچنین در اقدامی دیگر، سیاست ارتقای پرداختی ها را در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که همینک در مجلس به سر می برد، دنبال مینماید.

همچنین در این بازه زمانی، با توجه به بودجه و بضاعت سازمان، اماکن رفاهی و گردشگری مناسبی در چند شهر مهیا شده که طبیعتا از نقطه نظر کمی و کیفی این روند رو به گسترش خواهد بود. اما همواره یکی از مهمترین دغدغه های سازمان موضوع تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی بوده که اگر چه بخش قابلتوجهی از همکاران تبدیل وضعیت یافتهاند اما کماکان تعدادی از همکاران سازمان در حالت قراردادی به سر میبرند که ریاست کل محترم سازمان به منظور تعیین تکلیف این همکاران، سهمیه خاص استخدامی خود را صرفا به تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی سازمان اختصاص دادند که امید میرود با این حرکت، بخش مهمی از همکاران قراردادی سازمان تبدیل وضعیت یابند.

اما اقدام قابل تامل دیگر در رابطه با توسعه مسیر شغلی همکاران، دستور موکد رئیس کل محترم سازمان مبنی بر تغییر شیوه برگزاری آزمون تعیین سطح بوده و هم اکنون، آزمون تعیین سطح تنها یکی از عوامل ارتقای شغلی، (و نه عامل اصلی) به شمار میرود که البته این اقدام در راستای خواست و مطالبه جمع کثیری از همکاران سازمان صورت پذیرفت.

همچنین در طی سال گذشته، پرداخت وام به همکاران، در دستور کار سازمان قرار گرفت و در گام نخست این وام به به روسای ادارات پرداخت گردید و با سرایت این طرح به دیگر سطوح سازمانی، امید است که وضعیت معیشت همکاران بهبود نسبی یابد. بدیهی است موضوعاتی از قبیل آراستگی و پیراستگی محیط کار و همکاران از جمله مواردی است که مورد توجه ریاست سازمان می باشد و همکاران سازمان میباید این موضوع را به نحو موثر از مدیران مجموعه مطالبه نمایند.

همچنین برنامه ارتقای سلامت نظام اداری که بسیار مورد تاکید سکاندار سازمان است، در سال گذشته با جدیت پیش رفته و به عقیده ایشان وضعیت سازمان به گونهای باید باشد که کارکنان سازمان از کار در این دستگاه احساس افتخار کرده و سازمان به عنوان الگوی یک سازمان سالم و پاک نهاد و مشتریمدار برای مردم شناخته شود. سال گذشته همچنین شاهد سفرهای استانی متعدد رئیسکل سازمان به همراه هیات همراه ایشان بودیم که عمده این سفرها به منظور برگزاری نشستهای صمیمی با همکاران استانی و بررسی مشکلات ایشان صورت گرفت.

بدیهی است این سفرها و نشستهای رو در رو و گرم با همکاران، از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدوارم در سال جاری، با تداوم همدلی و همراهی همکاران و برنامهریزیهای موثرتر روند تحقق اهداف سازمان و همچنین اهداف سازمان و همچنین ارتقای وضعیت معیشت همکاران سرعت یابد.

منبع: نشریه سامان شماره ۱۲۶

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme