خانه / اسلایدر / مشکل مالیاتی و ارزش افزوده بخش خشکبار با تصویب مجلس مرتفع شد

مشکل مالیاتی و ارزش افزوده بخش خشکبار با تصویب مجلس مرتفع شد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح معافیت بخش خشکبار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای این محصولات گفت: مشکل مالیاتی و ارزش افزوده بخش خشکبار با تصویب نمایندگان مجلس مرتفع شده است.

به گزارش ایرنا، سید فرید موسوی عصر شنبه در جلسه شورای اداری مراغه افزود: با رایزنی های انجام شده در مجلس و نیز سازمان های مالیاتی و وزارت دارائی، هم اکنون بخش خشکبار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده محصولات خود معاف شده اند.
وی ادامه داد: رفع مشکل مالیاتی بخش خشکبار که در این شهرستان با توجه به ظرفیت های بالای بخش کشاورزی، مشکلات موجود برای فعالان این بخش را مرتفع کرده است. وی با اشاره به پیگیری طرح های در حال اجرا در مراغه با توجه به فقدان نماینده این حوزه انتخابیه اضافه کرد: راه اندازی و فعالیت مجدد بانک صنعت و معدن در این شهرستان برای رفع مشکلات فعالان بخش تولید و صنعت این شهرستان با رایزنی های گسترده با وزارت صنعت، معدن و تجارت محقق شده است.

وی گفت: رفع مشکل عدم وجود مجوز لازم برای سرمایه گذاری و مشارکت بانک سپه با رایزنی های کارشناسی با کمیته اعتبارات بانک مرکزی در طرح آزادراه مراغه – هشترود از جمله اقدامات مهم برای تسریع در روند اجرایی این طرح بزرگ و حیاتی منطقه در ماه های اخیر بوده است.
وی افزود: پرداخت مطالبات پیمانکاران اجرایی بیمارستان سینا و ورزشگاه پنج هزار نفری از جمله پیگیری های مهم در راستای تسریع این طرح ها بوده است.
وی ادامه داد: بیمارستان در حال احداث سینا نیز با حمایت های دولت تدبیر و امید با سرعت مناسب در حال اجرا بوده و تا ۶ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: پیگیری مسئله و دغدغه دوستداران میراث فرهنگی در خصوص مشکل طرح ازادسازی گنبدهای دوقلوی تاریخی مراغه در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در حال انجام بوده و رای کارشناسی شده در این زمینه به زودی از سوی این سازمان صادر خواهد شد.

شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme