خانه / اسلایدر / ضوابط مالیاتی دارایی‌های استهلاک‌پذیر ابلاغ شد

ضوابط مالیاتی دارایی‌های استهلاک‌پذیر ابلاغ شد

آکسومی ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مقررات و ضوابط اجرایی دارایی‌های مستهلک موضوع قانون مالیات‌های مستقیم را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مقررات و ضوابط اجرایی دارایی‌های مستهلک موضوع قانون مالیات‌های مستقیم را که به تصویب وزیر اقتصاد رسیده است، برای اجرا ابلاغ کرد.

تقوی نژاد در این بخشنامه خطاب به مخاطبین / ذینفعان، امور مالیاتی شهر و استان تهران و اداره کل امور مالیاتی استان‌ها اعلام کرد:

موسسات مجاز هستند دارایی‌‌های استهلاک ‌پذیر خود را بیش از مدت و یا با نرخی کمتر از نرخ‌های مقرر در این جدول مستهلک کنند، مشروط به اینکه فهرست دارایی‌‌های مربوط و نحوه استهلاک آن‌ها را تا پایان مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد سال تحصیل دارایی یا در اولین سال استفاده از مقررات و ضوابط این مجموعه به اداره امور مالیاتی ذیربط اعلام کند.

حکم این ماده برای دوره معافیت یا محاسبه مالیات با نرخ صفر جاری نخواهد بود.

همچنین در اجرای این مصوبه، موسسات می‌ توانند در اولین سال استفاده از مقررات و ضوابط اجرایی دارایی‌‌های استهلاک پذیر، دارایی‌‌های تحصیل و خریداری شده قبل از سال ۱۳۹۵ خود را با رعایت مفاد مقررات ماده ۱۹ اصلاحی یاد شده و تبصره آن، بیش از مدت یا با نرخی کمتر از نرخ‌‌های مقرر در جدول استهلاکات مالیاتی، مستهلک کنند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme