خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / اعلام آمار حقوق دریافتی شاغلان در بخش دولتی و خصوصی، کی بیشتر می گیرد و کی کمتر؟

اعلام آمار حقوق دریافتی شاغلان در بخش دولتی و خصوصی، کی بیشتر می گیرد و کی کمتر؟

آکسومی ، نتایج یک گزارش سراسری ازحقوق و دستمزد سال ۱۳۹۵۵، نشان می دهد که در این سال، میانگین حقوق دریافتی شاغلان در سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان از دیگر استان های کشور بیشتر بوده است که به احتمال زیاد دلیل آن دریافتی بالای متخصصان پروژه های نفتی و گازی این استان هاست.

شاغلان استان های خراسان رضوی و اصفهان، نیز کمترین دریافتی را در بین استان های بزرگ اقتصادی داشته اند.

از میزان حقوق و دستمزد شرکت های ایران در سال ۹۵، میزان دریافتی شاغلان در استان بوشهر ۳۹ درصد، استان هرمزگان ۲۱ درصد و استان خوزستان ۵۵ درصد از متوسط دریافتی در استان تهران بیشتر بوده و این استان ها بیشترین میزان را در بین استان های ایران به خود اختصاص داده اند.

این در شرایطی است که غیر از سه استان مذکور، میزان دریافتی شاغلان در دیگر استان ها به طور متوسط ۲۲ درصد از تهران کمتر بوده است.

کم درآمدترین افراد در بین استان های بزرگ اقتصادی؟
در میان شاغلان استان های بزرگ که مراکز اقتصادی هستند دریافتی افراد شاغل در سطوح غیر مدیریتی، در خراسان رضوی و اصفهان، کمترین میزان بوده است. اما در سطوح مدیریتی، مدیران استان های اصفهان و آذربایجان شرقی، کمترین دریافتی را داشته اند.

بدین ترتیب مشاهده می شود که اصفهانی ها هم در سطوح غیر مدیریتی و هم در سطوح مدیریتی جزو کم درآمدترین استان ها در بین استان های بزرگ اقتصادی کشور هستند.

تفاوت دریافتی ها بین تهران و دیگر استان ها
گزارش حقوق و دستمزد سال ۹۵ نشان می دهد که به طور متوسط دریافتی مدیران عالی، میانی و نیروی کار متخصص در دیگر استان ها نسبت به تهران، به ترتیب ۳۲، ۲۱ و ۱۹ درصد کمتر است.

مدیران تهرانی چقدر حقوق می گیرند؟
مدیران تهرانی به ترتیب در شرکت های بازرگانی، تولیدی و خدماتی بیشترین حقوق ها را دریافت می کنند. برای مدیران عالی، بازه حقوق بین ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. مدیران میانی نیز دریافتی بین ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دارند.

حقوق نیروی کار متخصص در تهران
از سوی دیگر این گزارش نشان می دهد که در سال ۹۵، نیروی کار متخصص در تهران، بسته به کار در محیط های بازرگانی، تولیدی و خدماتی، به ترتیب ۲، ۲ میلیون و ۱۰۰ و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت کرده اند. روندی که بر خلاف مشاغل مدیریتی در تهران است.

مشاغل مختلف در تهران چقدر دریافتی دارند؟
این گزارش از زاویه ای دیگر، به بررسی میزان دریافتی مشاغل مختلف در تهران و در سه سطح مدیریت عالی، مدیریت میانی و نیروی کار متخصص پرداخته است. بر این مبنا، نیروهای غیر مدیریتی شاغل در بخش های سرمایه گذاری، مالی و نفت و گاز جزو پردرآمدترین ها بوده و درآمدهایی از ۲ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشته اند.

بیشترین درآمدها در بین مدیران میانی را می توان در مشاغل بانک، نفت و گاز و مخابرات جست و جو کرد. جایی که به هر فرد بین ۳ میلیون و ۵۰۰ تا ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق می دهند.
اما پردرآمدترین مدیران تهرانی، مدیران بخش های نفت، گاز، کامپیوتر و عمرانی هستند. این افراد ماهانه به ترتیب ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت کرده اند.ایران تلنت.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme