خانه / اسلایدر / رئیس کل سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تسهیل خدمت رسانی به مودیان از طریق مکانیزاسیون فرآیندها

رئیس کل سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تسهیل خدمت رسانی به مودیان از طریق مکانیزاسیون فرآیندها

آکسومی ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در آستانه خردادماه، موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل، از مکانیزه کردن فرایندهای مالیاتی با هدف تسهیل خدمت‏ رسانی به مودیان خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد از رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد، با اشاره به ایجاد تحولات اساسی در زیرساخت‏ها و فرایندهای مالیاتی خاطرنشان کرد: در طی سال‏های اخیر فرایندهایی از قبیل شناسایی، تشخیص و وصول مالیات با هدف تسهیل امور مودیان و کاهش مراجعات آنان به ادارات مالیاتی و همچنین کاهش ارتباط مستقیم مودیان و ماموران مالیاتی و افزایش کارآیی و شفافیت فرایندهای عملیاتی مکانیزه شده است.
وی افزود: در این رابطه می‎توان به این مهم اشاره کرد که مودیان مالیاتی بدون مراجعه به ادارات مالیاتی، اظهارنامه‏ های مالیاتی خود را ارایه و همچنین می توانند مالیات خود را به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اجرای مراحل نهایی طرح جامع مالیاتی، تصریح کرد: این طرح به عنوان کلیدی‎ترین محور اصلاح نظام مالیاتی و عظیم‎ترین پروژه فناوری اطلاعات در حوزه اقتصادی مطرح است و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، پیاده‎سازی این طرح را به عنوان یکی از پروژه‎های اولویت‎دار وزارت امور اقتصادی‎و‎دارایی تعیین کرده است.
وی ادامه داد: طرح جامع مالیاتی با هدف افزایش کارآیی نظام مالیاتی، کاهش هزینه ‏های وصول مالیات و تسهیل امور مودیان و افزایش رضایت‎مندی ایشان مورد بهره برداری قرار گرفته است.
تقوی نژاد در خصوص ویژگی‎های این طرح نیز گفت: طرح جامع مالیاتی بر سه فرایند شناسایی و ردگیری جریان اطلاعات فعالیت‎های اقتصادی کشور، پردازش الکترونیکی اطلاعات و تشخیص مالیات براساس نظام رسیدگی مبتنی بر ریسک مودیان به منظور وصول مالیات حقه و برقراری عدالت مالیاتی و ایجاد شفافیت در اقتصاد تمرکز دارد.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح، اظهارنامه مالیاتی بیش از ۸۰ درصد مودیان بدون رسیدگی و حسابرسی مالیاتی مورد تایید قرار خواهد گرفت و بدون دخالت مامورین مالیاتی قطعی می‎گردد، عنوان داشت: هم‏اکنون بیش از ۹۰۰ میلیون رکورد از مودیان در بانک اطلاعاتی ثبت و ضبط شده است که علاوه بر استفاده در تشخیص دقیق‎تر مالیات، به شناسایی مودیان مالیاتی جدید نیز کمک شایان توجهی می‏ کند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme