خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های غیر مستقیم / ۳۰۰۰ میلیارد تومان سهم مالیات بر ارزش افزوده از مصوبه یارانه به حوزه بهداشت و درمان

۳۰۰۰ میلیارد تومان سهم مالیات بر ارزش افزوده از مصوبه یارانه به حوزه بهداشت و درمان

بهداشت و درمان

بهداشت و درمان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به شایعه بودن حذف یارانه معلمین افزود:۱۰ هزار میلیارد تومان مصوبه پرداخت یارانه در حوزه بهداشت و درمان است که ۵۰۰۰ میلیارد تومان آن از هدفمندی یارانه ها و ۳۰۰۰ میلیارد تومان آن از مالیات ارزش افزوده و ۲۰۰۰ میلیارد تومان آن از منابع داخلی تامین می‌شود.

آکسومی ،  محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز (یکشنبه) در جشن بزرگ انقلاب ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: یکی از نعمت‌های انقلاب اسلامی ایجاد رویکرد عدالت اجتماعی بود. اما متاسفانه به دلیل نگاه مبتنی بر رویکرد غیر اسلامی در دولت طاغوت به کلی به فراموشی سپرده شده بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به هدفمندی یارانه ها آن بیان کرد: در سال های قبل ۴۲ هزار میلیارد تومان از منابع جهت پرداخت یارانه هزینه شده است. از بابت تفاوت حامل‌های انرژی باید به مردم پرداخت شود. اگر به همه اقشار جامعه به طور مساوی پرداخت شود، عدالت نیست.

وی تاکید کرد: اقشار تحت پوشش سازمان‌های حمایتی از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و … باید یارانه بیشتری دریافت کنند. این پول باید در راستای عدالت اجتماعی پرداخت شود.

پورابراهیمی گفت: حدود ۲٫۵ درصد از مردم برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده‌اند. دولت ۱۰ میلیون نفر از افراد که نیاز به دریافت یارانه ندارند را شناسایی کرده است. تصویب شده بود که با حذف یارانه این افراد و پرداخت آن به دهک‌های کم درآمد باشد، اما متاسفانه دولت به روال سال‌های قبل با تخطی کردن از قانون یارانه پرداخت می کند.

وی با اشاره به شایعه بودن حذف یارانه معلمین افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان مصوبه پرداخت یارانه در حوزه بهداشت و درمان است که ۵۰۰۰ میلیارد تومان آن از هدفمندی یارانه‌ها و ۳۰۰۰ میلیارد تومان آن از مالیات ارزش افزوده و ۲۰۰۰ میلیارد تومان آن از منابع داخلی تامین می‌شود که با هماهنگی که وزارت بهداشت و درمان شده است بعضی از بیماری‌های خاص شامل دریافت یارانه خواهند شد.

 

انتهای پیام

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme