خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / افزایش مالیات اصفهان براساس شاخص های منطقی تعیین شود…

افزایش مالیات اصفهان براساس شاخص های منطقی تعیین شود…

733935

اصفهان – رئیس مجمع نمایندگان اصفهان با اشاره به اینکه مالیات مضاعف باید مشمول پرونده های فرار مالیاتی شود، گفت: افزایش مالیات اصفهان باید بر اساس شاخصهای منطقی تعیین شود.به گزارش خبرنگار مهر، عباس مقتدایی خوراسگانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش های آنها، با اشاره به شکل گیری فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گرچه این کمیسیون به دلیل زمان‌بر بودن ساختارهای مناسب قدری دیر تشکیل شده اما اکنون فرصتی در اختیار ما قرار گرفته است که باید از آن نهایت بهره برداری شود.

وی افزود: در طول مدتی که از تشکیل این کمیسیون گذشته اقدامات و فعالیت هایی انجام شده که برخی به نتیجه رسیده و بخش باقیمانده بیشتر است و این موضوع رسالت رسانه‌ای می طلبد که به کمک افکار عمومی بخشی از موانع را برطرف کنیم.

نماینده اصفهان در مجلس ادامه داد: خبرنگاران اصفهان علی رغم کمبود امکانات بیش از حد تلاش و از خودگذشتگی نشان می دهند و بیش از منبع درآمد و شغل، به آن به عنوان یک عرصه خدمت توجه می کنند.

وی ادامه داد: خبرنگاران اصفهان علی‌رغم کار پراهمیت و تاثیرگذار خود مورد حمایت کافی قرار نگرفته اند و همه در برابر این بی‌دقتی که در طول زمان برای این قشر رخ داده است مقصر هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیران اجرایی نباید توقع داشته باشند که رسانه‌ها بله قربانگوی آنها باشند، تاکید کرد: رسالت اصلی رسانه ها آگاهی بخشی به افکار عمومی است و بر این اساس مدیران ارگانها باید کمک کنند تا استقلال و آزادگی فعالان عرصه رسانه در استان به بالاترین سطح خود برسد.

بی توجهی مسئولان اصفهانی به وضعیت شغلی خبرنگاران

وی اضافه کرد: نیروی انسانی فعال در بخش رسانه‌ای اصفهان نیازمند توجه حداکثری است و این در حالی است که در شرایط موجود در پاره‌ای از موارد توجه حداقلی نیز وجود ندارد.

مقتدایی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۵ میلیارد تومان برای مالیات اصفهان پیش بینی شده است، ابراز داشت: دو موضوع مهم با مسئولان کشوری و وزیر اقتصاد در ارتباط با مالیات مطرح شده است از جمله اینکه افرادی که پیش از این مالیات پرداخت می کردند و پرونده آنها در ادارات ثبت شده است نباید مشمول مالیات مضاعف شوند.

وی  افزود: این مالیات باید از کسانی اخذ شود که در زمینه فرار مالیاتی پرونده دارند و اگر بر افرادی که به وظایف خود در این حیطه عمل کرده اند فشار بیشتری وارد شود موجب خروج آنها از گردونه اقتصادی کشور می‌شود.

نائب رئیس فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین بر این نکته تاکید شده که افزایش مالیات اصفهان باید بر اساس شاخص های منطقی و متناسب با مالیات سایر استان ها تعیین شود و سال گذشته بر همین اساس توانستیم صدها میلیارد تومان از مالیات استان را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: امسال نیز با جدیت به دنبال آن هستیم که فشار مالیاتی موجود افزایش پیدا نکند چراکه سایر استانهای مشابه اصفهان با شاخص های موجود توانستند از فشارهای مالیاتی بکاهند و اصفهان نیز باید مشابه سایر مناطق کشور در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: این وظیفه مهمی برعهده هیئت دولت است ضمن اینکه مجمع نمایندگان استان نیز تمام قد برای این مسئله تلاش می کند.

رئیس دانشگاه اصفهان به زودی معرفی می شود

وی درباره تعیین رئیس برای دانشگاه‌هایی که بیش از ۶ ماه است دارای سرپرست هستند نیز ابراز داشت: کمیسیون آموزش در آخرین جلسه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر این نکته تاکید کرد که وزارت علوم باید با سرعت تکلیف دانشگاه های دارای سرپرست را تعیین کند و درباره اصفهان و  دانشگاه‌های آن نیز به طور خاصی با وزیر علوم مذاکره شد که وی در حال آخرین بررسی ها برای معرفی رئیس دانشگاه اصفهان به شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

نائب رئیس فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت امر پژوهش در دانشگاه ها تصریح کرد: برای این امر بودجه ای در نظر گرفته شده که به مدت ۱۰ سال تصویب شده است و از سال ۹۴ در بودجه مشهود خواهد بود.

وی ادامه داد: امسال همه شرکت های دولتی یک درصد از منابع خود را صرف پژوهش خواهند کرد و تقویت شرکت های دانش بنیان نیز در بالاترین سطح در نظر گرفته شده و برای رونق این امر اعضای هیئت علمی دانشگاه ها می توانند عضو هیئت علمی یا هیئت مدیره شرکت های دانش بنیان قرار بگیرند.

مقتدایی اضافه کرد: اقدام دیگری که به تصویب رسیده است اینکه در سال ۹۴ دانشگاه ها می توانند به طور مستقل به میزان ۴۹ درصد در شرکت‌های دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری کنند.

۳۰ درصد تولید ناخالص ملی در خدمت پژوهش قرار می گیرد

وی بیان داشت: همچنین درخصوص مباحث پژوهشی کشور قرار است ۳۰ درصد تولید ناخالص ملی در خدمت پژوهش باشد که عملا رخ نداد و کمیسیون آموزش و تحقیقات گزارشی تهیه کرده است و راهکارهای افزایش این میزان محقق شده که امیدواریم در ماه های آینده به شکل جدی‌تری انجام شود.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از دانشگاه آزاد اسلامی خواسته ایم که خودش در زمینه جلوگیری از تخلفات به ویژه جذب دانشجویان در رشته های فاقد مجوز پیش‌قدم شود.

وی اضافه کرد: در نتیجه گزارش تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه برخی مدیران سابق دانشگاه آزاد به قوه قضاییه معرفی شدند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان همچنین گفت: در زمینه انتقال آب سوله‌گان به رفسنجان نمایندگان اصفهان در حال پیگیر‌هایی هستند که به زودی اعلام می شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره مقابله با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در همایشی که اخیرا برگزار شد مدیران و برنامه‌ریزان کشور باید به جای برگزاری همایش در زمینه فساد مالی به وظایف خود در این حیطه عمل کنند.

مقتدایی ادامه داد: نقش رسانه ها در این زمینه بسیار برجسته است و باید از آزادی افزون تری در این ارتباط برخوردار شوند.

دعوت نمایندگان مجلس برای معرفی مجموعه های مفسد اقتصادی

وی تاکیدکرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حد ماموریت خود همه مطبوعات کشور را دعوت و از همه مسئولان رسانه‌ها تقاضا می کنند تا روند عمومی و فراگیر برای مقابله با فساد و معرفی مجموعه هایی که در راستای آلودگی به مبانی فساد گام برمی دارند اقدام کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حد توان خود آمادگی حمایت حداکثری از رسانه ها برای تحقق جامعه مطلوب اسلامی و پیشگیری از آلودگی ها و معرفی کسانی که نابسامانی در جامعه ایجاد کردند را اعلام می کنند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme