خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / شرکت های دولتی در لیست واگذاری مکلف به پرداخت مالیات شدند!

شرکت های دولتی در لیست واگذاری مکلف به پرداخت مالیات شدند!

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرکت های دولتی که در لیست واگذاری سال ۹۴ قرار دارند را مکلف کردند یک دوازدهم مالیات و سود سهام پیش بینی شده در بودجه را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کنند.

آکسومی به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بند (ه) تبصره (۳) بخش درآمدی ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور را تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به انتشار اوراق سهام جایگزین پس از تعیین تکلیف واگذاری های قبلی اقدام می کند.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند (ک) تبصره ۳ بخش درآمدی ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور را تصویب کردند که بر اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، تمام شرکت های دولتی مندرج در پیوست شماره (۳) این قانون که در فهرست واگذاری سال ۱۳۹۴ قرار دارند مکلفند یک دوازدهم مالیات و سود سهام پیش بینی شده در بودجه شرکت در پیوست شماره (۳) این قانون را تا زمان واگذاری و أخذ ثمن حاصل از فروش و ابلاغ قرارداد انتقال سهام توسط سازمان خصوصی سازی به حساب خزانه داری کل کشور واریز کنند. خزانه داری کل کشور این مبالغ را در مقاطع سه ماهه به حساب ردیفهای درآمدی۱۱۰۱۰۲ و ۱۳۰۱۰۱ جدول شماره (۵) این قانون منظور می کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین با ارجاع بند (ل) تبصره (۳) بخش درآمدی ماده واحده این لایحه به لایحه دولت موافقت کردند که بر اساس آن درآمد اماکن ورزشی اجاره داده شده صرفا برای ورزش همان شهرستان هزینه می شود.

بررسی بخش های درآمدی لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور از یکشنبه هفته جاری در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است، پس از بررسی بخش های در آمدی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخش های هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور را بررسی می کنند.

انتهای پیام

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme