خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / آستان های مقدس و قرارگاه های سازندگی مکلف به ارایه اظهار نامه مالیاتی شدند…

آستان های مقدس و قرارگاه های سازندگی مکلف به ارایه اظهار نامه مالیاتی شدند…

Parliran_intro_04_00923d_11598

نمایندگان مجلس شورای اسلامی آستان های مقدس و قرارگاه های سازندگی را مکلف به ارایه اظهار نامه مالیاتی در سال ۹۴ کردند.

آکسومی به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز شنبه و در ادامه بررسی جزییات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور با تصویب بند الحاقی ۲ تبصره ۹ آستان های مقدس و قرارگاه های سازندگی را مکلف کردند که در سال ۱۳۹۴ اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان درآمدهای سال ۱۳۹۳ مرتبط با سهام خود در شرکت ها و مؤسسات با فعالیت های اقتصادی نظیر صنعتی، معدنی، تجاری و خدماتی را تسلیم ادارات مالیات کرده و مالیات آن را براساس قانون مالیات های مستقیم پرداخت نمایند.

منابع درآمدهای مالیاتی شرکت های تابعه آستان قدس رضوی موضوع این بند هرساله در قالب قوانین بودجه سالانه به صورت جمعی – خرجی در اختیار این آستان قرار می گیرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین با تصویب بند الحاقی ۱ به تبصره ۹ لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را موظف کردند بر بودجه سال ۱۳۹۴ سازمان های مناطق آزاد و ویژه نظارت و بودجه سال ۱۳۹۵ این مناطق را در پیوست شماره (۳) لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور منظور کند.

نمایندگان مجلس همچنین بند م تبصره ۹ را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور ارجاع دادند.

این بند چون خلاف برنامه پنجساله پنجم توسعه بود احتیاج به دو سوم رای نمایندگان داشت اما مجموع آرای نمایندگان به دو سوم نرسید و حجت الاسلام ‘محمد حسن آبوترابی فرد’ که ریاست صحن علنی را برعهده داشت، حذف این بند را به رای گذاشت.

حدف این بند نیز مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و در نهایت هیات رییسه مجلس بند م تبصره ۹ را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داد.

درصورت تصویب نهایی، دولت در سال ۱۳۹۴ مکلف است علاوه بر عوارض دریافتی برای واردات کالاها و محصولات فرهنگی و صنایع دستی از قبیل لوازم صوتی و تصویری و لوح فشرده، تا چهاردرصد (۴%) به تعرفه این گونه کالاها و محصولات افزوده و دریافت کرده و منابع حاصل را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme