خانه / مالیات و اقتصاد / ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس : رکود سبب عدم تحقق مالیات ها می شود

ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس : رکود سبب عدم تحقق مالیات ها می شود

ندیمی

* باید از فرصت ها برای تولید استفاده کرد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که بودجه عمرانی برای تولید است اظهار داشت: باید از فرصت ها به خوبی برای تولید استفاده کرد.
وی با اشاره به ارائه تسهیلات از طریق بانک ها گفت: سیاست گذاری های بودجه همراه تولید است.
ندیمی با اشاره به این که دولت بودجه جاری را تعریف کرده است ادامه داد: وزارتخانه هایی همچون دفاع و آموزش و پرورش از بودجه جاری استفاده می کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که در بخش سلامت ۲ درصد مالیات بر ارزش افزوده درنظر گرفته شده است،اظهار داشت: از شهرداری ها از طریق بودجه عمومی حمایت می شود تا آن ها به اجرای پروژه هایشان بپردازند.
* نسبت به تولید به کفاف عمل نکرده ایم
وی با تاکید بر این که نسبت به تولید به کفاف عمل نکرده ایم،خاطرنشان کرد: ۴۰ هزار میلیارد پروژه عمرانی داریم.
ندیمی با اشاره به اختصاص اوراق مشارکت برای گردش مالی برای امور پروژه ها گفت: کسانی که یارانه نمی خواهند می توانند اوراق مشارکت دریافت کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: ۶۳ درصد واحدها گرفتار پول هستند.
* نظارت خاصی در پرداخت مالیات از سوی افراد پردرآمد نمی شود،

اظهار داشت: در کمیسیون اقتصادی اصلاح موادی ازمالیات های مستقیم را در صحن مجلس مطرح کردیم.

ندیمی با اشاره به این که ۱۱ هزار میلیارد مالیات گریز داریم،گفت: امیدواریم سامانه نظام جامع مالیاتی به خوبی عمل کند تا ۷۰، ۸۰ درصد ۱۱ هزار میلیارد گریز مالیاتی جلویش گرفته شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کل مالیات بر حقوق سال ۹۴ افزود: میزان آن ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد است.
* رکود سبب عدم تحقق مالیات ها می شود

وی با اشاره به انواع مالیات ها در کشور ادامه داد: تحقق ها و تغییر روش ها تضمین محسوب می شود.
ندیمی با اشاره به مواد مالیات های مستقیم بیان کرد: از باب رکود نگران هستیم زیرا بخشی از رکود سبب عدم تحقق مالیات ها می شود.
* تصمیمات انقلابی مردم کمک ساز خواهد بود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که اگر مردم ۳۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند نیازی به این همه سد نداشتیم افزود: مردم به آرمان ها دل بسته اند و در رابطه با شرایط خاص تصمیمات انقلابی مردم کمک ساز خواهد بود.

قوامی در ادامه برنامه در پاسخ به سوال دیگری پیرامون حمایت هایی که از تولید می شود گفت: از زمان قانون هدفمندی هیچ کدام از دولت ها منابعی را که برای تولید در نظر گرفته بودند را مصرف نکردند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها که برای تولید درنظر گرفته شده بود ادامه داد: متاسفانه در انتخاب منابع دچار مشکل شده ایم بنابراین باید به واحد های تولیدی کمک کنیم تا آن ها بتوانند ماشین آلات شان را تغییر دهند.* به دلیل کسری در پرداخت یارانه ،دولت فرصت رجوع به تولید را نداشت

وی با اشاره به این که در گذشته یارانه تولید پیش بینی شده بود بیان کرد: با توجه به این که شیوه پرداخت یارانه دچار کسری بود اما بر این اساس دولت فرصت نمی کرد که به تولید بپردازد.

قوامی با اشاره به سابقه ای که در رابطه با تولید وجود دارد گفت: در سال ۸۹ ، ۴۵ هزار تومان به مردم یارانه داده می شد به طوری که نرخ ارز هزار و ۲۰۰ تومان بود اما اکنون نرخ ارز تغییر یافته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اهداف اصلی قانون هدفمندی یارانه ها ادامه داد: هدف اصلی از هدفمندی اصلاح رفتار مصرف کنندگان است به طوری که این قانون در صدد است تا به تولید کمک کند.

وی با اشاره به این که باید درآمدهای مالیاتی زیاد شود، اظهار داشت: اگر بتوانیم بودجه کشور را بر مبنای مالیات به دست آوریم دولت می تواند به تولید رجوع کند.

*دولتی که منابعش را به از نفت دست می آورد، توزیعی است

قوامی با اشاره به این که دولتی که از نفت منابع اش را به دست می آورد “دولت توزیعی” است،ادامه داد: مردم در دولت توزیع وابسته به دولت می شوند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که ۳۰ درصد جی دی پی (تولید ناخالص داخلی) فرار مالیاتی دارند،اظهار داشت: ۳۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم.

* ضرورت اصلاح نظام مالیاتی کشور

وی با اشاره به این که باید میزان مالیات ها اصلاح شود،ادامه داد: باید پایه جدی شناسایی شود بنابراین از مردم می خواهیم در شرایط سخت دولت و مجلس را کمک کنند.

قوامی با بیان این که همه باید تلاش کنیم تا مسائل و مشکلات را برطرف سازیم،اظهارداشت: ما از مسائل و مشکلات ساختاری بودجه چشم نخواهیم پوشید.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme