خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های غیر مستقیم / فراخوان اجرای مرحله ششم قانون مالیات بر ارزش افزوده …

فراخوان اجرای مرحله ششم قانون مالیات بر ارزش افزوده …

634990307867539230

سازمان امور مالیاتی با صدور اطلاعیه‎ای، مشمولان مرحله ششم جهت ثبت‏ نام، آموزش و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده را اعلام کرد.

آکسومی ، بنا به اختیارات حاصل از مقررات ماده «۱۸» قانون مالیات بر ارزش افزوده، بدین وسیله فعالان اقتصادی (عرضه‌کنندگان کالا و ارائه‎دهندگان خدمات) مشمول مرحله ششم ثبت‏ نام نظام مالیات بر ارزش افزوده به منظور آموزش و اجرای مقررات موضوع این قانون به این شرح تعیین و اعلام می‌شود:

اشخاص حقوقی و همچنین حقیقی (صرف‎نظر از مبلغ فروش سالانه) موضوع ماده «۹۵» قانون مالیات‎های مستقیم که به فعالیت‏ چلوکبابی‌ها، سالن‏‌های غذاخوری، سفره خانه‏‌های سنتی و اغذیه فروشی‏‎های زنجیره‌ای با مالکیت واحد یا نام و نشان و عنوان تجاری واحد فارغ از مساحت محل کسب و کار و نوع مجوز اشتغال دارند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: فعالان اقتصادی که واجد شرایط مراحل اول تا پنجم ثبت‏ نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده‌اند، حتی در صورت انطباق با شرایط مشمولیت مرحله ششم ثبت‏ نام این نظام مالیاتی، جزو مؤدیان مشمول مراحل قبلی ثبت ‏نام و اجرای قانون محسوب و مکلف به اجرای مقررات از تاریخ شمول فراخوان مربوط، خواهند بود.

براساس این اطلاعیه، از فعالان اقتصادی فراخوان شده دعوت می‌شود از تاریخ درج اطلاعیه در جراید، به سامانه اینترنتی معاونت مالیات بر ارزش افزوده به نشانی WWW.EVAT.IR مراجعه و نسبت به ثبت نام در این نظام مالیاتی اقدام تا مقدمات لازم از جمله آموزش فعالان اقتصادی و … جهت اجرای قانون فراهم شود. ضمناً راهنمای چگونگی ثبت‏ نام از طریق سامانه مزبور قابل دسترسی است.

این اطلاعیه افزوده است: در صورت نیاز به آموزش قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مؤدیان می توانند با مراجعه به سامانه یاد شده یا به ادارات کل امور مالیاتی استان و شهرستان ذیربط برای آموزش ثبت ‏نام کنند، تا اقدام لازم برای آموزش آنها به صورت رایگان به عمل آید. همچنین از اتحادیه‏‎های صنفی ذی‎ربط خواسته شده است در صورت نیاز اعضای آنان جهت آموزش، فهرست اعضای خود را به ادارات کل امور مالیاتی ذیربط اعلام تا اقدامات لازم جهت آموزش آنان فراهم شود.

در پایان این اطلاعیه، آمده است: تاریخ اجرای سایر تکالیف مقرر در قانون از جمله طی فرایند دریافت گواهینامه ثبت‏ نام، وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارائه اظهارنامه و واریز عوارض و مالیات بر ارزش افزوده به حساب‎های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور از ابتدای سال ۱۳۹۴ خواهد بود.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme